14.08.2023r. - Sekretariat będzie nieczynny

Nie zamykamy jeszcze naboru - Zostały ostatnie wolne miejsca!

klasa Psychologiczno-pedagogiczna

Liceum Ogólnokształcące

klasa Psychologiczno-pedagogiczna

Zapisz się już dziś

Wpisowe: 500zł

Czesne: 400 zł/mc

Klasa: Biologiczno-chemiczna

Przedmioty rozszerzone: biologia, chemia, j. angielski

Okres nauki: 4 lata

Liczba miejsc ograniczona

Przyjmujemy również Uczniów do
I, II, III oraz IV klasy przez cały Rok Szkolny

Zapisy do klasy Psychologiczno-pedagogicznej trwają

Odtwórz wideo

Dowiedz się więcej

klasa Psychologiczno-pedagogiczna

Klasa psychologiczno-pedagogiczna w Bydgoszczy to kierunek kształcenia dla uczniów, którzy chcą poszerzyć swoje zainteresowania menadżerskie.

Poszukujesz Najlepszego Liceum ogólnokształcącego w Bydgoszczy dla młodzieży zainteresowanej naukami społecznymi, takimi jak psychologia czy pedagogika? Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy z unikalną Klasą Psychologiczno-Pedagogiczną to idealne miejsce do rozpoczęcia takiej edukacyjnej podróży.

Nasza Klasa Psychologiczno-Pedagogiczna oferuje czteroletni program nauczania, w którym skupiamy się na rozszerzonych przedmiotach takich jak biologia, chemia oraz język angielski. Ta wyjątkowa kombinacja tematów dostarcza solidnych fundamentów dla przyszłych studentów psychologii, pedagogiki, ale także nauk medycznych i przyrodniczych.

Dodatkowo, oferujemy specjalne fakultety: „Podstawy Psychologii” i „Komunikacja Interpersonalna”. W ramach tych kursów uczniowie zdobywają umiejętności i wiedzę, które pomogą im zrozumieć i kształtować relacje międzyludzkie, a także podstawy funkcjonowania ludzkiego umysłu.

Uczniowie, którzy zdecydują się na naszą klasę psychologiczno-pedagogiczną, będą dobrze przygotowani do kontynuacji edukacji na takich kierunkach studiów jak psychologia, pedagogika, psychopedagogika, nauki społeczne czy medycyna.

Jeżeli jesteś rodzicem poszukującym dla swojego dziecka Najlepszego Liceum ogólnokształcącego w Bydgoszczy z rozszerzonym programem nauk przyrodniczych i społecznych, lub jesteś uczniem pragnącym rozwijać swoje pasje i zdolności w tych dziedzinach, Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy to miejsce, które pozwoli ci osiągnąć swoje cele.

Jeżeli jednak okazało by się, że wybrana klasa nie jest dla Ciebie w swojej ofercie posiadamy również inne klasy m.in lekarską. Istnieje jednak możliwość, iż żadna z klas licealnych nie będzie odpowiednia. Tutaj zachęcamy do zapoznania się z ofertą Najlepszego Technikum.

Wybierz coś dla siebie

Dedykowane fakultety

Podstawy psychologii

Czy jesteś ciekawy, co kieruje ludzkim zachowaniem? Chcesz zrozumieć, jak działają procesy myślenia, uczucia, motywacji? Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy oferuje fakultet „Podstawy Psychologii”, który jest doskonałym wyborem dla młodzieży pragnącej zgłębić tajniki tej fascynującej dziedziny.

Nasz program „Podstawy Psychologii” jest skoncentrowany na zrozumieniu podstawowych procesów psychicznych i behawioralnych. W trakcie kursu uczniowie poznają różne szkoły i teorie psychologiczne, mechanizmy percepcji, uczenia się, pamięci, motywacji i emocji. Nasz program jest też doskonałym wprowadzeniem do zrozumienia problemów psychicznych i zdrowia psychicznego.

Dzięki temu fakultetowi, uczniowie nie tylko zdobędą wiedzę teoretyczną, ale również będą mieli okazję do praktycznego zastosowania psychologii, poprzez analizę przypadków, pracę grupową, dyskusje i projekty. Zajęcia są prowadzone w sposób angażujący, z naciskiem na aktywne uczestnictwo i rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia.

Fakultet „Podstawy Psychologii” w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy to doskonałe miejsce dla młodych ludzi, którzy chcą zrozumieć ludzkie zachowania i procesy umysłowe. Ta wiedza może być nieoceniona nie tylko dla przyszłych psychologów, ale także dla tych, którzy chcą lepiej zrozumieć siebie i innych w codziennym życiu.

Komunikacja interpersonalna

Czy pragniesz efektywnie komunikować się z innymi, zrozumieć, jak nawiązywać i utrzymywać relacje? W Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy oferujemy fakultet „Komunikacja Interpersonalna” skierowany do młodzieży zainteresowanej rozwijaniem swoich umiejętności komunikacyjnych.

Fakultet „Komunikacja Interpersonalna” koncentruje się na umiejętnościach niezbędnych do skutecznej komunikacji zarówno na poziomie osobistym, jak i zawodowym. Program zajęć obejmuje szerokie spektrum tematów, od podstaw komunikacji, przez zrozumienie roli komunikacji niewerbalnej, do strategii radzenia sobie z konfliktami i budowania skutecznych relacji interpersonalnych.

Podczas zajęć uczniowie mają okazję do praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy poprzez różnego rodzaju ćwiczenia, role-play i scenariusze. Nacisk kładziemy również na rozwijanie umiejętności słuchania, empatii oraz asertywności – wszystko to w bezpiecznym i wspierającym środowisku.

Fakultet „Komunikacja Interpersonalna” w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy to idealne miejsce dla młodych ludzi, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności komunikacyjne i lepiej zrozumieć dynamikę relacji interpersonalnych. Te umiejętności są niezbędne nie tylko w życiu codziennym, ale także w różnych dziedzinach zawodowych, takich jak psychologia, pedagogika, HR, zarządzanie, marketing i wiele innych.

Co więcej?

Wszystkie fakultety

szkoła liderów

Patronem LICEUM jest Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu

Zajęcia praktyczne odbywają się profesjonalnych pracowniach Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu.

Nasi nauczyciele to m.in. cenieni w środowisku edukacyjnym wykładowcy, z wieloletnim doświadczeniem w nowoczesnym i praktycznym nauczaniu. Co ważne, Akademickie Liceum Ogólnokształcące współdzieli sale wykładowe i pracownie z uczelnią, co gwarantuje najwyższy poziom wyposażenia klas, jaki osiągalny jest tylko w prestiżowych szkołach niepublicznych.

Dodatkowym atutem jest gwarancja przyjęcia na studia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu, lub do policealnych szkół SKK. Uczniowie naszego liceum otrzymają także przygotowanie do kontynuacji nauki m.in. na wydziałach nauk o zdrowiu.

najlepsze pracownie

ZAJĘCIA PRaKTYCZNE

nowoczesna edukacja

SZKOŁA PRZYJAZNA I OTWARTA

Umów się na spotkanie z dyrektorem

Dyżury dyrektora

napisz do nas

FORMULARZ KONTAKTOWY

Wniosek o przyjęcie do Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego

rok szkolny 2024/2025

Wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wyższą Szkołę Nauk o Zdrowiu i SKK Sp. z o.o., w zakresie podanym w formularzu kontaktowym/ankiecie a także bezterminowe ich wykorzystywanie w celach informacyjnych a także promocyjno – marketingowych. Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.), osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz możliwość ich wglądu, aktualizowania lub ich poprawiania w każdym czasie.

Wniosek o przyjęcie do Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego

rok szkolny 2024/2025

Wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wyższą Szkołę Nauk o Zdrowiu i SKK Sp. z o.o., w zakresie podanym w formularzu kontaktowym/ankiecie a także bezterminowe ich wykorzystywanie w celach informacyjnych a także promocyjno – marketingowych. Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.), osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz możliwość ich wglądu, aktualizowania lub ich poprawiania w każdym czasie.