14.08.2023r. - Sekretariat będzie nieczynny

Nie zamykamy jeszcze naboru - Zostały ostatnie wolne miejsca!

klasa Psychologiczno-pedagogiczna

Liceum Ogólnokształcące

klasa Psychologiczno-pedagogiczna

Zapisz się już dziś

Wpisowe: 500zł

Czesne: 400 zł/mc

Klasa: Biologiczno-chemiczna

Przedmioty rozszerzone: biologia, chemia, j. angielski

Okres nauki: 4 lata

Liczba miejsc ograniczona

Przyjmujemy również Uczniów do
I, II, III oraz IV klasy przez cały Rok Szkolny

Zapisy do klasy Psychologiczno-pedagogicznej trwają

Odtwórz wideo

Dowiedz się więcej

klasa Psychologiczno-pedagogiczna

Poszukujesz 'najlepszego liceum ogólnokształcącego w Bydgoszczy’ dla młodzieży zainteresowanej naukami społecznymi, takimi jak psychologia czy pedagogika? Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy z unikalną Klasą Psychologiczno-Pedagogiczną to idealne miejsce do rozpoczęcia takiej edukacyjnej podróży.

Nasza Klasa Psychologiczno-Pedagogiczna oferuje czteroletni program nauczania, w którym skupiamy się na rozszerzonych przedmiotach takich jak biologia, chemia oraz język angielski. Ta wyjątkowa kombinacja tematów dostarcza solidnych fundamentów dla przyszłych studentów psychologii, pedagogiki, ale także nauk medycznych i przyrodniczych.

Dodatkowo, oferujemy specjalne fakultety: „Podstawy Psychologii” i „Komunikacja Interpersonalna”. W ramach tych kursów uczniowie zdobywają umiejętności i wiedzę, które pomogą im zrozumieć i kształtować relacje międzyludzkie, a także podstawy funkcjonowania ludzkiego umysłu.

Uczniowie, którzy zdecydują się na naszą klasę psychologiczno-pedagogiczną, będą dobrze przygotowani do kontynuacji edukacji na takich kierunkach studiów jak psychologia, pedagogika, psychopedagogika, nauki społeczne czy medycyna.

Jeżeli jesteś rodzicem poszukującym dla swojego dziecka 'najlepszego liceum ogólnokształcącego w Bydgoszczy’ z rozszerzonym programem nauk przyrodniczych i społecznych, lub jesteś uczniem pragnącym rozwijać swoje pasje i zdolności w tych dziedzinach, Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy to miejsce, które pozwoli ci osiągnąć swoje cele.

Wybierz coś dla siebie

Dedykowane fakultety

Podstawy psychologii

Czy jesteś ciekawy, co kieruje ludzkim zachowaniem? Chcesz zrozumieć, jak działają procesy myślenia, uczucia, motywacji? Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy oferuje fakultet „Podstawy Psychologii”, który jest doskonałym wyborem dla młodzieży pragnącej zgłębić tajniki tej fascynującej dziedziny.

Nasz program „Podstawy Psychologii” jest skoncentrowany na zrozumieniu podstawowych procesów psychicznych i behawioralnych. W trakcie kursu uczniowie poznają różne szkoły i teorie psychologiczne, mechanizmy percepcji, uczenia się, pamięci, motywacji i emocji. Nasz program jest też doskonałym wprowadzeniem do zrozumienia problemów psychicznych i zdrowia psychicznego.

Dzięki temu fakultetowi, uczniowie nie tylko zdobędą wiedzę teoretyczną, ale również będą mieli okazję do praktycznego zastosowania psychologii, poprzez analizę przypadków, pracę grupową, dyskusje i projekty. Zajęcia są prowadzone w sposób angażujący, z naciskiem na aktywne uczestnictwo i rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia.

Fakultet „Podstawy Psychologii” w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy to doskonałe miejsce dla młodych ludzi, którzy chcą zrozumieć ludzkie zachowania i procesy umysłowe. Ta wiedza może być nieoceniona nie tylko dla przyszłych psychologów, ale także dla tych, którzy chcą lepiej zrozumieć siebie i innych w codziennym życiu.

Komunikacja interpersonalna

Czy pragniesz efektywnie komunikować się z innymi, zrozumieć, jak nawiązywać i utrzymywać relacje? W Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy oferujemy fakultet „Komunikacja Interpersonalna” skierowany do młodzieży zainteresowanej rozwijaniem swoich umiejętności komunikacyjnych.

Fakultet „Komunikacja Interpersonalna” koncentruje się na umiejętnościach niezbędnych do skutecznej komunikacji zarówno na poziomie osobistym, jak i zawodowym. Program zajęć obejmuje szerokie spektrum tematów, od podstaw komunikacji, przez zrozumienie roli komunikacji niewerbalnej, do strategii radzenia sobie z konfliktami i budowania skutecznych relacji interpersonalnych.

Podczas zajęć uczniowie mają okazję do praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy poprzez różnego rodzaju ćwiczenia, role-play i scenariusze. Nacisk kładziemy również na rozwijanie umiejętności słuchania, empatii oraz asertywności – wszystko to w bezpiecznym i wspierającym środowisku.

Fakultet „Komunikacja Interpersonalna” w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy to idealne miejsce dla młodych ludzi, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności komunikacyjne i lepiej zrozumieć dynamikę relacji interpersonalnych. Te umiejętności są niezbędne nie tylko w życiu codziennym, ale także w różnych dziedzinach zawodowych, takich jak psychologia, pedagogika, HR, zarządzanie, marketing i wiele innych.

Co więcej?

Wszystkie fakultety

szkoła liderów

Patronem LICEUM jest Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu

Zajęcia praktyczne odbywają się profesjonalnych pracowniach Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu.

Nasi nauczyciele to m.in. cenieni w środowisku edukacyjnym wykładowcy, z wieloletnim doświadczeniem w nowoczesnym i praktycznym nauczaniu. Co ważne, Akademickie Liceum Ogólnokształcące współdzieli sale wykładowe i pracownie z uczelnią, co gwarantuje najwyższy poziom wyposażenia klas, jaki osiągalny jest tylko w prestiżowych szkołach niepublicznych.

Dodatkowym atutem jest gwarancja przyjęcia na studia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu, lub do policealnych szkół SKK. Uczniowie naszego liceum otrzymają także przygotowanie do kontynuacji nauki m.in. na wydziałach nauk o zdrowiu.

najlepsze pracownie

ZAJĘCIA PRaKTYCZNE

nowoczesna edukacja

SZKOŁA PRZYJAZNA I OTWARTA

Umów się na spotkanie z dyrektorem

Dyżury dyrektora

napisz do nas

FORMULARZ KONTAKTOWY

Wniosek o przyjęcie do Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego

rok szkolny 2024/2025

Wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wyższą Szkołę Nauk o Zdrowiu i SKK Sp. z o.o., w zakresie podanym w formularzu kontaktowym/ankiecie a także bezterminowe ich wykorzystywanie w celach informacyjnych a także promocyjno – marketingowych. Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.), osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz możliwość ich wglądu, aktualizowania lub ich poprawiania w każdym czasie.

Wniosek o przyjęcie do Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego

rok szkolny 2024/2025

Wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wyższą Szkołę Nauk o Zdrowiu i SKK Sp. z o.o., w zakresie podanym w formularzu kontaktowym/ankiecie a także bezterminowe ich wykorzystywanie w celach informacyjnych a także promocyjno – marketingowych. Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.), osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz możliwość ich wglądu, aktualizowania lub ich poprawiania w każdym czasie.