Na uroczystość nadania imienia przybyli m.in. rodzice śp. Michaela Ollisa, por. Karol Cierpica, przedstawiciele władz, oficerowie oraz żołnierze polskiej i amerykańskiej armii.
Ceremonia nadania imienia rozpoczęła się Mszą św. z ceremoniałem wojskowym w kościele garnizonowym w Bydgoszczy, której przewodniczył ks. bp Krzysztof Włodarczyk. Orkiestra wojskowa odegrała hymny Rzeczypospolitej Polskiej oraz Stanów Zjednoczonych. Nasi Uczniowie aktywnie uczestniczyli w uroczystości, tworząc poczty sztandarowe i flagowe, jak również pełniąc wartę w głównej nawie kościoła. Na zakończenie Mszy ks. bp Krzysztof Włodarczyk poświęcił sztandar Klasy Mundurowej.
O wydarzeniu pisały następujące media:
Staff Sgt. MICHAEL H. OLLIS
Syn Lindy i Roberta Ollis, miał dwie siostry. Ukończył Staten Island Petrides High School i w wieku 17 lat zaciągnął się do wojska.
Służył w 1 Dywizji Pancernej, 101 Dywizji Powietrznodesantowej i 10 Dywizji Górskiej. Przeszedł szkolenie rangersów oraz szkolenie spadochronowe. Należał również do prestiżowej organizacji „Audie Murphy Club”.
Sierżant sztabowy Ollis odbył jedną turę w Iraku oraz dwie w Afganistanie. W styczniu 2013 roku rozpoczął trzecią turę w Afganistanie.
W dniu 28 sierpnia 2013 roku ciężarówka wypełniona materiałami wybuchowymi staranowała ogrodzenie bazy wojskowej w Ghazni. Przez wyłom weszło dziesięciu uzbrojonych i mających na sobie kamizelki wybuchowe rebeliantów. Wywiązała się zacięta walka, podczas której jeden z napastników ranił porucznika Karola Cierpicę. Michael H. Ollis zginął na miejscu, osłaniając rannego polskiego oficera.
Został pochowany na Cmentarzu Zmartwychwstania (Cemetery of the Resurrection) w Pleasant Plains na Staten Island.
Prezydent Polski Andrzej Duda w Liście gratulacyjnym do Prezydenta USA z okazji Dnia Niepodległości w 2017 roku napisał:
„… Dodatkowym, niewątpliwym, wzmocnieniem naszych bliskich relacji jest braterstwo broni naszych żołnierzy, wykute w Iraku, Afganistanie i innych punktach zapalnych współczesnego świata. W pamięci zbiorowej Polaków zapisał się czyn 24-letniego sierżanta sztabowego Michaela H. Ollisa, który w sierpniu 2013 r. podczas ataku talibów na bazę w Ghazni w Afganistanie, oddał życie osłaniając własnym ciałem podporucznika Karola Cierpicę. Za uratowanie polskiego oficera został odznaczony pośmiertnie przez polskie władze Gwiazdą Afganistanu oraz Złotym Medalem Wojska Polskiego.”
Budynek, w którym odbywają się zajęcia, jest w pełni klimatyzowany, co zapewnia wygodę i komfort dla wszystkich użytkowników. Dojazd do budynku jest łatwy i bezproblemowy, a jego infrastruktura zapewnia bezpieczeństwo dla wszystkich odwiedzających. W budynku zastosowano najnowsze technologie, co pozwala na komfortową i efektywną naukę.
Akademickie Liceum Ogólnokształcące działa pod patronatem Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu – pierwszej i jedynej medycznej uczelni niepublicznej w Kujawsko-Pomorskiem.
Wysoki poziom kształcenia zapewnia wykwalifikowana kadra, lekarze z wieloletnią praktyką oraz doktorzy z imponującym dorobkiem naukowym. Własne, nowo wyposażone pracownie i laboratoria, a do tego zajęcia praktyczne, również u pracodawców.
Dodatkowym atutem jest gwarancja przyjęcia na studia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu lub do Policealnych Szkół SKK. Uczniowie naszego Liceum otrzymują teoretyczne i praktyczne przygotowanie do kontynuacji nauki m.in. na studiach związanych z naukami o zdrowiu.
rok szkolny 2024/2025